День соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Це офіційне державне свято було встановлено в 1999. День соборності України українською мовою звучить як «день Злуки», тобто возз’єднання двох держав в єдине ціле. 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено історичний документ: Акт злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.
Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Ця подія була знаковою для українського державотворення. Для українського народу, позбавленого власної державності і розділеного між двома імперіями, ідея соборності була однією із ключових.
Щороку весь український народ із вдячністю згадує тих героїв, які боролися за об’єднання усіх національно-демократичних сил українства, хто словом і прагненням намагався відродити незалежну Соборну Українську державу. Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часів Київської Русі, Галицько-Волинської держави, визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, Гетьманщини.
Реалізувалася ця мрія внаслідок української революції 1917 – 1920 років, під час якої з великою силою розкрилися свободолюбство і національний дух українського народу, утворилися дві демократичні держави – Українська Народна Республіка (УНР) та Західноукраїнська Республіка (ЗУНР).
Є низка значень терміну «соборність”. Найбільш вживані з них: об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених конкретною нацією на суцільній території; духовна консолідація всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.
У Голій Пристані до Дня Соборності України відбулися традиційні урочистості в МПК «Сузір’я».
Хвилиною мовчання вшанували полеглих за волю та незалежність України.
До привітального слова було запрошено першого заступника міського голови Гея Віталія Миколайовича, голову Голопристанської районної державної адміністрації Золотаревського Костянтина Олександровича, заступника голови Голопристанської районної ради Басараба Івана Кириловича, голову ГО «Єдність» Купчика Василя Івановича.
Народний аматорський ансамбль скрипалів «Чарівна скрипка» Голопристанського РБК (кер. Світлана Вакуленко), Ельвіра Ротонос (кер. Галина Маменко), учасники гуртка художнього слова Голопристанського РБК (кер. Галина Маменко) привітали присутніх художніми номерами.
По завершенні заходу, бажаючі поклали квіти до пам’ятнику Тарасу Шевченку та «Загиблим за волю та незалежність України».

















Джерело: Голопристанська міська рада