Питання формування тарифу на послугу з водовідведення підприємства «Водоканал +» стало предметом розгляду однієї з постійно діючих комісій райдержадміністрації. Відразу дві колективні скарги, пов’язані зі сферою ЖКГ, надійшли до органу виконавчої влади за останні кілька тижнів. Одна з них – від голів ОСББ міста Олешок, друга — від громадської організації ветеранів МВС району.
Вивчали їх під керівництвом голови РДА Олени Кравченко-Скалозуб.
— Очисні споруди не працюють з 1998 року. Зараз вони зруйновані, насоси зняті, –стверджує ветеран МВС Юрій Єрмаков. – У четвертому кварталі 2011 року їх перевіряла облсанепідслужба, відповідний акт був опублікований. У ньому головний санітарний лікар Херсонщини однозначно заявив: біологічна очистка стоків в нашому місті не проводиться.
За словами Юрія Єрмакова, каналізаційно-насосні станції на сьогоднішній день практично не експлуатуються. Мовляв, це легко обчислити: щомісячно ТОВ «Водоканал +» витрачає на електроенергію не більше 30 тисяч гривень.
У відповідь на звернення райдержадміністрації міськрада направила два документи. У них директор «Водоканалу+» Богдан Прокопишин заявляє: підприємство проводить перекачування і очищення стоків. Далі цитата: «Функціонує ділянка очисних споруд, яка очищенням стоків займається цілодобово. Там працює начальник ділянки, слюсар-ремонтник, оператори, електромонтери, завідувач лабораторією і лаборанти, які постійно проводять аналіз стоків». При цьому до складу тарифу, на думку Богдана Прокопишина, увійшли: зарплата з нарахуваннями, придбання обладнання, поточні ремонти, купівля реактивів й інше.
— У той же час жодного документа, що містить аналіз або роз’яснення структури тарифу, надано не було, — підкреслила Олена Кравченко-Скалозуб. — Якщо пан Прокопишин стверджує, що у нього працює ціла ділянка очисних споруд, я вважаю, ми повинні на це подивитися, поспілкуватися з людьми.
Потрібно відзначити, заявники погодилися з головою виконавчої влади району. «Те, що очисні не працюють — ні для кого не секрет. Необхідно комісійно обстежити всі КНС із залученням профільних експертів», — наполіг представник ОСББ Микола Слюсаренко.
— За результатами розгляду скарг вся інформація буде передана до облдержадміністрації. Вона на сьогоднішній день є ліцензіатом даного виду діяльності, – резюмувала Олена Кравченко-Скалозуб. – Якщо з’ясується, що умови ліцензування порушені, РДА наполягатиме, щоб все комунальне майно, яким безкоштовно користується ТОВ «Водоканал +», було повернуто громаді Олешок.
Андрій СОКОВ.
Фото автора.